Piękno

Uniderm – opinie, ceny, gdzie kupić, apteka, czy warto?

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu spotkanie z chorobami skóry. Najczęściej do szybkiego rozwiązania problemów związanych z chorobami skóry, lekarze zalecają stosowanie leków glikokortykosteroidowej serii.

Takie suplementy obejmują suplementy Uniderm wytwarzany w postaci maści lub kremu do stosowania miejscowego o różnym stężeniu substancji czynnej i roztworu do stosowania na uszkodzoną skórę.

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego lekarze przepisują Uniderm, w tym instrukcję obsługi, analogi, a cena leku w aptekach. Prawdziwe opinie ludzi, którzy już stosowanych Uniderm można przeczytać w komentarzach.

kompozycji i wytworzenia emisji

Krem do stosowania zewnętrznego 0,1% biały lub prawie biały.

kliniczno-farmakologiczne grupa: kortykosteroidów do stosowania miejscowego

.

Co jest stosowany od Uniderm?

Zastosowanie do leczenia suplementyem Uniderm zaleca się w przypadku następujących chorób:

 • dermatoz o różnej etiologii, towarzyszy stan zapalny i swędzenia skóry, które są wrażliwe na leczenie glikokortykosteroidami szeregowo.

Krem przeznaczony jest do użytku zewnętrznego – jest stosowany do obszarów dotkniętych skórę raz dziennie. Czas leczenia będzie określone przez lekarza Wondermom: zależy od reakcji organizmu na lek, obecność lub brak niepożądanych efektów ubocznych i ciężkości terapeutycznego działania leku

.

Farmakologiczne działanie

Glikokortykosteroidy do użytku zewnętrznego. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe i antiexudative efekt.
mometazonu (i inne GKS) indukuje uwalnianie białek, które hamują aktywność fosfolipazy A2 i jest znane pod nazwą lipocortin, które kontrolują biosyntezy tych mediatorów stanu zapalnego, takich jak leukotrieny i prostaglandyny hamując uwalnianie wspólnego prekursora, kwas arachidonowy.

instrukcje użycia

Dla tych, którzy korzystają z Uniderm, Instrukcja mówi, że jest stosowany zewnętrznie.

 • cienka warstwa kremu Uniderm stosowane do skóry dotkniętej 1 raz / dzień.

czas trwania leczenia zależy od jego skuteczności i tolerancji przez pacjenta, obecność i ciężkość działań niepożądanych.

Przeciwwskazania Uniderm

Stosowanie leku w tych przypadkach:

 • gruźlicę;
 • kiła
 • trądzik różowaty;
 • okołoustny skóry;
 • bakteryjne, wirusowe (spowodowane przez Herpes simplex typu 1 i 2, wirus ospy wietrznej i półpaśca) lub grzybicze zakażenia skóry,
 • po szczepieniu Reaction S;
 • dzieci w wieku do 6 miesięcy;
 • ciąży (leczenie rozległych obszarów skóry, leczenie długoterminowe)
 • laktacji (zastosowanie w dużych dawkach lub przez dłuższy czas);
 • nadwrażliwości na lek.

Z ostrożnością lek powinien być stosowany na twarz i w fałdach skóry, opatrunkiem okluzyjnym, a po nałożeniu na dużych obszarach skóry i / lub długotrwałego leczenia (szczególnie u dzieci starszych niż 6 miesięcy).

Skutki uboczne Uniderm

Możliwe działania niepożądanego s do leków:

 • dermatologicznych reakcji P. rzadko – podrażnienie oczu i suchość skóry, wrażenie pieczenia, świąd, zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie, trądzik, odbarwienie, okołoustnego zapalenia skóry, maceracja skóry przystąpienie wtórnego zakażenia, objawy atrofii skóry, rozstępy, miliaria; I LT; Powstawanie 1% grudek, krost.
 • a reakcja alergiczna. Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry
 • Inne: przy stosowaniu kremu Uniderm przez dłuższy czas i / lub do leczenia dużych powierzchni skóry, lub z wykorzystaniem opatrunków okluzyjnych, zwłaszcza u dzieci i młodzieży mogą wystąpić działania niepożądane typowe dla kortykosteroidów, w tym niewydolności nadnerczy oraz zespół Cushinga.

W przypadku przedawkowania może rozwinąć się objawy Cushing. Leczenie: anulować leku, jeśli to konieczne – korekta nierównowagi elektrolitowej. W wewnątrz przechowywania: plamienia (śluz lub skrzepów krwi) z nosa; aplikacja zostanie zatrzymana, specyficzne leczenie nie jest wymagane.

ciąży i laktacji

Bezpieczeństwo stosowania krem ​​Uniderm czasie ciąży i laktacji nie zostało zbadane.

Kortykosteroidy przenikać przez barierę łożyskową. Jeśli ciąża należy unikać długotrwałego leczenia i stosowanie leku w dawkach wysokich, w związku z groźbą ujemnego wpływu na rozwój płodu. Kortykosteroidy są wydzielane do mleka kobiecego. W przypadku, gdy jest to założonym stosowanie leku w dużych dawkach i / lub przez dłuższy czas, należy przerwać karmienie piersią.

Ceny

Średnia cena Uniderm kremu w aptekach ….

Warunki zaopatrzenia aptek

leków wydawanych na receptę.

You may also like...