W Studio Svelte oferujemy zabiegi łączące synergiczne działanie 3 urządzeń: kapsuły Vacuum-jet, treningu na platformie wibracyjnej oraz rollmasażu z podczerwienią. Najbardziej skuteczny i popularny w Studio karnet Multi to pakiet 30 zabiegów łącznie na wszystkich 3 urządzeniach, który należy wykorzystać w ciągu miesiąca. Skuteczność Multi jest bardzo wysoka. Po 1 karnecie możemy spodziewać się utraty 6-8 cm w obwodach, czyli zmniejszenia rozmiaru garderoby o 1 rozmiar, a także redukcji cellultu i widocznego ujędrnienia skóry. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli połączymy zabiegi ze zmianą sposobu odżywiania zalecaną poniżej lub dietą ułożoną przez naszego dietetyka.

Kapsuła Vacuum-Jet

VacuumJETVacuum-jet to najnowszej generacji wielofunkcyjna kapsuła próżniowa do zabiegów odchudzających. Wewnątrz kapsuły znajduje się rower – ergometr magnetyczny. Zastosowane funkcje podciśnienia pulsacyjnego, wraz ze światłem podczerwonym, aromasauną z naturalnymi olejkami i ozonoterapią pozwalają na niezwykle efektywne spalanie tkanki tłuszczowej w trakcie treningu na ergometrze. Intensywność uzyskiwana jest poprzez wybór jednego z wielu programów, które komputerowo regulują siłę próżni, dobierając optymalne parametry zabiegu do ilości cellulitu i tkanki tłuszczowej u pacjenta. Skuteczność treningu, potwierdzona badaniami naukowymi w Centralnym Ośrodku Sportu, jest 3-4 razy wyższa w porównaniu z tradycyjnymi ćwiczeniami, pozwala na spalenie opornego tłuszczu odłożonego w postaci „zrazików” na udach i biodrach u kobiet, jest też rodzajem ruchu bardzo bezpiecznego, bez ryzyka przeciążeń i kontuzji. Rodzaj podciśnienia w postaci pulsów jest też odpowiedni dla cery naczyniowej, regularne zabiegi pozwalają wzmocnić naczynka i zapobiegać dalszemu ich pękaniu. Trening kapsule Vacuum-Jet korzystnie wpływa na ogólną kondycję, zauważalnie poprawia wydolność organizmu i poprawia samopoczucie i witalność.

Platfoma wibracyjna Total Vibes

Podczas treningu na platformie wibracyjnej mechaniczne drgania podestu wibracyjnego przenoszą się na mięśnie ciała, pozwalając osiągnąć poziom napięcia mięśniowego porównywalny z treningiem siłowym podczas dużych obciążeń. Ćwiczenia na platformie wibracyjnej angażują głębokie warstwy włókien mięśniowych i aktywizują ponad 90% wszystkich mięśni, w porównaniu do 45-70% przy ćwiczeniach tradycyjnych. 10 minut treningu na platformie odpowiada 40 minutom ćwiczeń na siłowni. Trening odbywa się pod okiem wykwalifikowanego trenera, który indywidualnie dobiera program ćwiczeń do potrzeb i kondycji danego pacjenta. Trening wzmacnia nie tylko tkankę mięśniową, ale i kostną, pozwala szybko uzyskać efekt wyrzeźbienia, wysmuklenia sylwetki oraz redukcji obrzęków i cellulitu.

Rollmasaż z podczerwienią

Zabieg rollmasażu polega na masowaniu całego ciała za pomocą obracających się na bębnie, specjalnie wyprofilowanych drewnianych rolek. Masaż przebiega od stóp aż po ramiona, w kierunku „do serca”. Podstawową funkcją rollmasażu jest usprawnienie układu limfatycznego, w którym często, na skutek siedzącego trybu życia, powstają zastoje chłonki, co skutkuje cellulitem, przyspieszonym starzeniem się skóry i rozstępami. Dodatkową funkcją naszego modelu jest promieniowanie podczerwone, które poprawia przemianę materii, utylizuje tłuszcze i glicerydy w tkankach podskórnych i poprzez lipolizę likwiduje cellulit, a co za tym idzie, wyszczupla i ujędrnia. Ponadto rollmasaż z podczerwienią zmniejsza napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo, wzmacnia odporność i wzmaga produkcję endorfin wywołując uczucie relaksu i odprężenia. Zabieg stanowi świetne uzupełnienie i naturalne zakończenie treningu w kapsule i na platformie wibracyjnej.

Jak przygotować się do zabiegów?

Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania. Nie należy spożywać posiłków później niż 2 godziny przed planowanym treningiem. Do treningu w kapsule potrzebne nam będą lekkie, czyste buty sportowe typu halówki, przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz pomieszczeń (kurz i brud mogą być zassane i spowodować awarię silnika), krótkie spodenki (ważna jest ekspozycja skóry na olejki zastosowane w aromasaunie) oraz koszulka (lepiej zabrać 2, aby później nie ćwiczyć w mokrej, kapsuła może powodować wzmożone pocenie i jest wypełniona mgiełką z aromasauny), oraz przylegające długie legginsy niezbędne do rollmasażu. Warto też zabrać sportową butelkę z wodą z „dzióbkiem” – w kapsule Vacuum tylko taka jest dozwolona, ze względu na ryzyko zalania wodą panelu elektronicznego.

Aby zwiększyć efektywność zabiegów wskazane jest zmodyfikować sposób odżywiania się: zwiększyć ilość białka i błonnika w diecie (polecamy odżywkę proteinową Nutrilite i tabletki z błonnika do zamówienia w Studio), zredukować ilość węglowodanów prostych, szczególnie w drugiej połowie dnia, wykluczyć z diety lub znacznie ograniczyć potrawy tłuste, smażone, mocno solone i słodycze, pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

Osoby, które chciałyby zgubić więcej niż 2-3 kg zachęcamy do kontaktu z naszym dietetykiem, który pomoże zaplanować indywidualny program odżywiania i poleci suplementy mogące ułatwić proces odchudzania.